مهمترین وظایف یک منشی آرایشگاه vip چیست؟ (آموزش منشی سالن زیبایی)

 

 

امروزه در سالن های زیبایی و کلینیک های زیبایی برای پاسخگویی به مشتری و حرفه ای تر کردن سالن زیبایی خود به استخدام منشی در آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی(کلینیک زیبایی)  می پردازند. اما آیا تا به حال به این نکته توجه کرده اند که چه مقدار برای آموزش منشی آرایشگاه و منشی سالن زیبایی خود به صورت تخصصی و حرفه ای کار کرده اند؟

سالن های زیبایی برای جذب و نگهداری مشتری های خود اقدام به صرف هزینه های بسیاری جهت تبلیغات و بازاریابی خود و همچنین دکوراسیون سالن زیبایی خود می کنند، هزینه هایی بسیار زیادی که گاهی اوقات نتیجه ای جز شکست در سرمایه گذاری ما نمی گذارد یا اینکه آن انتظاری که ما بابت صرف این هزینه کرده ایم را برآورده نمی سازد.

 

چرا آموزش منشی آرایشگاه این‌قدر مهم است؟

 

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چقدر برای آموزش نیروهای خود وقت گذاشته اید؟

متأسفانه امروزه همه به دنبال استخدام منشی می گردند و به نظر خودشان اگر کمی از مهارت هایی را که مدنظرشان باشد را داشته باشند می توانند به عنوان یک منشی حرفه‌ای شروع به کار کنند و در ضمن کار به مهارت های بعدی این شغل دست پیدا می کنند ولی اشتباه اساسی در اینجاست که ما باید برای حرفه ای تر شدن منشی خود تلاش کنیم و تلاش یعنی آموزش نیرو.
امروزه نقش یک منشی آرایشگاه  و کار در آرایشگاه زنانه با توجه به حساسیت زیادی که مشتریان در انتخاب ما دارند آن‌قدر زیاد که بدون توجه به این مسئله فقط و فقط به دنبال صرف هزینه برای تبلیغات خود هستیم بدون اینکه بدانیم مهم‌ترین تبلیغچی ما منشی ماست!

 

 احتمالا مقاله آموزش مدیریت سالن زیبایی هم برایتان جالب باشد.

وب سایت گریماتور-حسین شیردل-مشاور سالن زیبایی

 

مهم‌ترین ویژگی های یک منشی آرایشگاه چیست؟

 

1: نظم و انضباط:

داشتن نظم و انضباط یک منشی خصوصاً در بجث زیبایی از اهمیت خاصی برخوردار است. مثلاً ما باید برای مشتریان خود زمان‌هایی دقیق تنظیم کنیم و حتی دقایق کوتاه هم نباید مشتریان ما منتظر بمانند!

 

2: آشنایی به کامپیوتر و نرم افزار های مرتبط:

حداقل در یک سال باید بتوانیم اطلاعات مشتریان همیشگی خود را در آن قرار دهیم. همچنین به مهارت های اینترنتی نیز در این امر باید تسلط داشته باشیم چرا که اگر بتوانیم حتی یک وبلاگ هم برای سالن خود داشته باشیم این خود می تواند تأثیر قابل توجهی در افزایش اعتماد ما نزد مسئول سالن و افزایش درآمد ما داشته باشد.

 

3: روابط عمومی بالا:

داشتن روابط عمومی خوب و مناسب از ویژگی های لازم و ضروری یک منشی آرایشگاه زنانه می باشد. مثلاً در کار در آرایشگاه زنانه باید به این نکته توجه کنیم که همیشه روابط عمومی خاص مشتریان خود را داشته باشیم. بعضی مواقع ما از یک مشتری خوشمان نمی آید اما این دلیل درستی نیست که با او در نحوه صحبت و برخورد خوب نباشیم بلکه باید نوع ارتباط با مشتری و نوع روابط و ارتباط با او را پیدا و انتخاب کنیم.

 

4: ظاهر آراسته:

منشی کلینیک زیبایی به‌عنوان ویترین یک کلینیک زیبایی همیشه اولین برخورد ها و دیدارها را با مشتریان و ارباب‌رجوعان داراست.
اساسی ترین موضوع این است که ما باید با کیفیت آرایشگاه خود هماهنگ باشیم. مثلاً اگر سالن آرایش ما درزمینهٔ خدمات ناخن هم فعالیت دارد ما نیز باید به ناخن‌های خود اهمیت بدهیم و در نظر مشتری جذاب به نظر برسیم تا مشتری ترغیب شود که از خدمات ما استفاده کند.

5: داشتن فن بیان و زبان بدن قوی و حرفه ای

همیشه بهترین کلمات و زیباترین کلمات حرفه خود را پیدا و همیشه از آنها در حرفه خود خصوصاً در برخورد با خانم ها استفاده کنید. توصیه بنده مراجعه به سایت www.bishtarazyek.com که بسیار کاربردی درزمینهٔ فن بیان فعالیت کرده و خود را موظف کنید که از اطلاعات فن بیان آگاهی و آن را مطالعه کند.

 

6: خوش برخورد باشید.

هرگز لبخند را فراموش نکنید! سعی کنید در ابتدای ورود مشتری، در هنگام آرایش، در پایان و بدرقه مشتری همیشه از یک تکنیک حرفه ای جذب مشتری که همان لبخند است استفاده کنید. داشتن ظاهر بشاش و صدای نرم و دل‌نشین این حس را به مشتری القاء می کند که همیشه به شما مراجعه کند.

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص مدیریت سالن زیبایی اینجا کلیک کنید.

 پیشنهاد ۱: آموزش حضوری (در محل کار شما و مجموئه ما _ تمام نقاط کشور) >>> همین حالا تماس بگیرید!

برای شرکت درVIPآموزش مدیریت سالن های زیبایی اینجا کلیک کنید

 

مدیریت سالن زیبایی

 

 

 

پیشنهاد 2 :آموزش غیرحضوری (بسته آموزشی) >>> برای اطلاعات بیشتر، روی تصاویر پایین کلیک کنید.

 منشی -مسئول دفتر

آموزش تشریفات و آداب معاشرت

 

 

جذب مشتری در سالن زیبایی

 

 

برخی از مهم‌ترین وظایف یک منشی آرایشگاه

1: پاسخگویی به تلفن

2: تنظیم برنامه آرایشگر و مشتریان

3: هماهنگ کردن زمان مراجعه مشتریان

4: روابط عمومی بالا در ارتباط با مشتری و مشتری مداری

5: تنظیم و مرتب کردن لیست مشتریان

6: داشتن حافظه قوی در به یاد سپاری وتوجه به جزئیات

7: آشنایی با پذیرایی و تشریفات پذیرایی

8: توانایی داشتن آداب معاشرت و تشریفات vip قوی و حرفه ای

9: نظم و انضباط و بهداشت در محیط کار

10: حفاظت گفتار و حفظ حریم خصوصی مشتریان و مدیر

11: محافظت و حراست از اموال آرایشگاه

12: بررسی موارد ایمنی در محیط کار و رعایت موارد بهداشتی

13: داشتن ظاهر و پوشش مناسب در محیط کار

14: داشتن اعتماد به نفس بالا خصوصاً در هنگام صحبت تلفنی و مواجه با مشتریان

و…

در ضمن ما آموزش هایی بصورت حضوری (همراه با ارائه مدرک معتبر) و غیرحضوری (بسته های آموزشی) و همچنین مشاوره ویژه منشیان سالن های زیبایی در مجموعه ما و سالن شما با تدریس آقای حسین شیردل داریم که در آن مهارتهایی که یک منشی سالن زیبایی به آن نیاز دارد را در آن آورده ایم، برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت سرفصل های دوره و یا برگزاری آن در سازمان یا شرکت خود می توانید از طریق شماره تلفن ۲۲۴۴۵۴۰۶۰۲۱ و ۰۹۱۲۰۵۶۱۵۸۵یا با ایمیل info@rahmand.com با کمال افتخار آماده پاسخگویی به سؤالات شما بزرگواران خواهیم بود.

 

منبع:وب سایت راهمند

 پیشنهاد ۱: آموزش حضوری (در محل کار شما و مجموئه ما _ تمام نقاط کشور) >>> همین حالا تماس بگیرید!

برای شرکت در دوره VIPآموزش منشی گری و مسئول دفتر اینجا کلیک کنید!

دوره منشی گری-مسئول دفتر

 

پیشنهاد 2 :آموزش غیرحضوری (بسته آموزشی) >>> برای اطلاعات بیشتر، روی تصاویر پایین کلیک کنید.

 منشی -مسئول دفتر

آموزش تشریفات و آداب معاشرت