مدیریت سالن زیبایی جز زیباترین و شادترین مشاغل دنیاست.

فقط به این خاطر که در کار آرایشگری توانمند هستید، دلیل نمی‌شود بتوانید یک سال زیبایی را مدیریت کنید و آن را به موفقیت برسانید.  نحوهمدیریت ارایشگاه زنانه و سالن زیبایی کار سختی است و توانایی‌هایی، غیر از آرایشگری هم نیاز دارد.

با توجه به اینکه سالن های زیبایی یا آرایشگاه های زنانه جزو مشاغل خدماتی به شمار می‌آیند، مهمترین مسئله در این حرفه، کیفیت خدمات شما به مشتریان است.که این کیفیت خدمات ما شامل مدیریت درست و حرفه ای سالن های زیبایی، پرسنل آموزش دیده و متخصص، تجهیزات به روز و بازاریابی و برندیگ حرفه ای می باشد.

دقت داشته باشید که هدفتان باید ارتقا و پیشرفت سالن باشد و فقط روی سرمایه گذاری تمرکز نکنید. یک مدیر کلینیک و سالن زیبایی موفق باید با تمام دقت به اداره کردن آرایشگاه زنانه خود بپردازد،  به این صورت که با مشتریان خود ارتباط بر قرار کند و در مورد عملکرد پرسنل از آنها سوال کند و تمام موارد را به دقت ثبت کند تا حق هیچ کسی ضایع نشود.

چرا مشتریان سالن زیبایی شما را انتخاب می کنند؟

جالب است بدانید که 72% علت انتخاب یک سالن از طرف مشتری به اخلاق، ادب، رفتار و ارتباطات پرسنل و مدیریت سالن زیبایی با مشتریان و آداب معاشرت با مشتری سالن زیبایی بستگی دارد نه کیفیت خدمات زیبایی سالن!

جامع ترین وب سایت آموزش مدیران سالن های زیبایی( گریماتور) 

اینجاکلیک کنید

وب سایت گریماتور-حسین شیردل-مشاور سالن زیبایی

با مطالعه این مقاله به مهمترین نکاتی که مدیران سالن های زیبایی زنانه باید به آن توجه کنند می پردازیم.

اموزش مدیریت سالن زیبایی

برای اینکه بتوانید در دنیای رقابتی امروز خاص و موفق شوید حتما با ما در تماس باشید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

02122445406

09120561585

 

مدیریت سالن زیبایی

مدیر یک سالن زیبایی باید دارای یک شخصیت کاریزماتیک، خلاق و جذاب باشد. و بر اساس تست شخصیت شناسی MBTIباید دارای شخصیت (enfj) باشد.

برای اطلاع از ویژگی شخصیتی خود اینجا کلیک کنید.

 

اما مدیرسالن زیبایی باید آموزش ها و مهارت های بسیاری را فرا گیرد. از کنترل پرسنل وایجاد انگیزه به آنها،  تا مهارت های مشتری مداری و بازاریابی .

در بسیاری از سالن های زیبایی، مالک مجموعه به علت های مختلف تمایل به حضور تمام وقت در سالن را ندارد و تصمیم به استخدام مدیر داخلی سالن زیبایی می نماید. در این صورت هم می بایست به انتخاب مدل رفتاری مناسب برای هدایت مجموعه و آموزش او دقت فراوان داشت.

 

 

سالن زیبایی

 

اگر به عنوان مدیر یک سالن و کلینیک زیبایی مشغول به کار هستید سعی کنید کار ها و اختیارات خود را با پرسنل مورد اعتماد خود تقسیم و بخشی از وظایف خود را با افرادی که مهارت و توانایی انجام آن را دارند منتقل کنید.

شما باید بهترین های حوزه کاری خود را انتخاب و انجام وظایف آن بخش را به او بسپارید، با این ترفند هم رضایت و هم بهره وری سالن شما افزایش پیدا میکند.

 

 

 

مهمترین مهارت های یک مدیر سالن زیبایی

 

1- آشنایی با مهارت های ارتباط با مشتری و آداب معاشرت و تشریفات VIP
2- روانشناسی ارتباطات
3- آشنایی با اصول و فنون تبلیغات (آشنایی با علم بازاریابی و فروش)
4- آشنایی با نرم افزارهای مدیریتی و ارتباطی
5- آشنایی با امور حسابداری
6- آشنایی با کامپیوتر و نرم افزارهای مرتبط با سالن زیبایی مانند فتوشاپ
7- آشنایی با قوانین و مقررات کار در آرایشگاه
8- آگاهی در مورد برندسازی(برندینگ) در سالن زیبایی.
9-توانایی رهبری و مدیریت پرسنل 
10- آشنایی با مسایل ایمنی و بهداشتی
11-آشنایی با به روزترین متد ها و نحوه ارائه خدمات زیبایی
همچنین باید اطلاعات زیادی در مورد رقبا و نحوه ی عملکرد و بازاریابی آن ها به دست بیاورید و جایگاه خود را در بازار ارتقا دهد.

 

به خاطر داشته باشید، نبود مدیریت درست و کارآمد باعث بروز مشکلاتی از جمله درگیری پرسنل و کارکنان باهم، درگیری پرسنل با مشتریان و یاکاهش انگیزه و در نتیجه پایین آمدن کیفیت خدمات به مشتریان می شود.

 

 

 

 

بر روی پرسنل خود سرمایه گذاری کنید!

 

مهمترین راه موفقیت سالن زیبایی شما انتخاب و آموزش پرسنل سالن زیبایی می باشد.تنها کافی است رفتار و آداب حرفه ای پرسنل در دل مشتری رخنه کند و آنگاه حتی اگر کیفیت خدمات شما هم بالا نباشد باز هم مشتریان از شما رضایت کافی خواهند داشت. این را به شما قول خواهم داد!

برای اینکه درمدیریت سالن زیبایی حرفه ای عمل کنیم، بایدپرسنل خود را دوست داشته باشید و بتوانید ارتباط مناسبی با آنها برقرار کنید.

 

توانایی های کارمندان خود را به گونه ای توسعه دهید که وظایف خود را بهتر از آنچه شما می توانید انجام دهید آنها از عهده آن بر بیایند.

دلگرمی ایجاد کنید. برای کارمندان خور به طور واضح مشخص کنید که در صورتی که امور به طور مناسب انجام شوند تنها مدیریت سالن و کلینیک نیست که از نتیجه آن بهره مند می شوند. به کارمندان خود حس اهمیت در مورد کاری که بر عهده دارند را انتقال دهید. به آنها نشان دهید که برای شرکت و مشتریان مهم هستند.

 

استخدام و جذب پرسنل یکی از چالش هایی است که مدیران سالن زیبایی پیش رو دارند در انتخاب منشی سالن زیبایی، مدیر داخلی سالن زیبایی، مدیر تبلیغات، مدیر روابط عمومی، حسابدار، نگهبان و… دقت کنید. هر فردی که در سالن شما مشغول به کار است در حقیقت نقش مهمی در انتقال حس خوب یا بد و ایجاد یک تصویر مثبت و یا منفی در نظر مشتریان خواهد داشت. اگر فرد مورد نظر به دقت انتخاب نشود، حتی در زمانی که کیفیت خدمات عالی باشد، برخورد بد و غیر حرفه ای پرسنل می تواند باعث از دست رفتن مشتریان و ایجاد یک تصویر بد در ذهن مشتریان شود.

 

قبل از شروع کار با پرسنل، بهتر است درباره شرایط کار، ساعات کاری و نحوه دریافت حقوق و دستمزد با آن ها صحبت کنید و در صورت لزوم قرار داد تعریف شده ای بین خود داشته باشید.
یک مدیر سالن زیبایی باید بتواند در تنظیم و هماهنگی پرسنل،استخدام پرسنل ، ارتقای مهارت های پرسنل و ایجاد انگیزه در پرسنل توانمند و حرفه ای باشد.

 

 

 

 

انتخاب منشی

 

منشی سالن زیبایی حکم ویترین سالن شما را دارد! یعنی اولین و آخرین برخورد مشتری با منشی است و اینکه اگر شما منشی حرفه ای و آداب دانی داشته باشید قطعا مشتریان و درامد عالی ای خواهید داشت!

احتمالا مقاله وظایف یک منشی آرایشگاه VIP هم بدردتان بخورد!

یک منشی سالن باید دارای ویژگی ها و مهارت های زیر باشد.

1. ظاهر و پوشش مناسب

2. مهارت های ارتباط موثر و داشتن آداب معاشرت حرفه ای شامل(فن بیان،زبان بدن،مشتری مداری،آداب مشتری مداری و…)

3. آشنایی با کامپیوتر و نرم افزار های مرتبط

4. آشنایی به امور حسابداری در صورت نبود حسابدار

5. آشنایی با کلیه خدمات سالن و توانایی ترغیب و جذب مشتری

6. آشنایی با امور تبلیغات و بازاریابی

7. دقیق و منظم

8. روابط عمومی قوی و ارتباط موثر

9. توانایی تنظیم دقیق نوبت ها

10. توانایی مشاوره دادن خوب و حرفه ای

11. رعایت نکات بهداشتی، نظافتی و ایمنی در سالن

12. توانایی مدیریت سالن زیبایی

 

موقعیت و فضای سالن زیبایی

 

 

 

یکی از مهمترین عامل تبلیغات و برند سازی و افزایش اعتبارو پرستیژ سالن های زیبایی مکان سالن می باشد.

 

 

آرایشگاه های زیبایی تلقی کننده حس مثبت و ایجاد انرژی و انگیزه به مشتری هستند!

عواملی همچون :میزان فضا، موقعیت تجاری، مرکزیت داشتن، پر رفت و آمد و امنیت بالا داشتن می تواند در موفقیت سالن شما تاثیر گذار باشد.

 

این نکته را باید بدانید که سالن های زیبایی معروف و پر مشتری معمولا در جاهای شلوغ و پر رفت و آمد قرار دارند بنابراین فکر تاسیس ارایشگاه زنانه در جاهای خلوت و پرت را نداشته باشید چرا که یک آرایشگاه زنانه موفق معمولا از طریق تابلو و تبلیغات عالی به مشتری ها اعلام حضور می کند که چه خدماتی را ارائه می دهد.

 

البته به این نکته باید توجه کنید که :

انتخاب مکان و تجهیز سالن زیبایی باید بر اساس سطح ومیزان درآمد و توقع و سایر مشخصات تعیین کننده آن منطقه تعیین شود.

 

8 نکته برای مکان و فضای سالن زیبایی

 

1-  داشتن موقعیت مناسب شهری و جای پارک مناسب و دردسترس

هر چقدر که سالن شما در منطقه مرفه تر و دارای ظاهر شیک و لوکس باشد، شما مشتریان بیشتر و راضی تری خواهید داشت.

 

2-  داشتن اتاق انتظاری ترجیحا با امکان پذیرایی

 

3-  مکان سالن خود را طوری انتخاب کنید که سالن زیبایی دیگری در نزدیکی آن وجود نداشته باشد و یا اینکه فاصله بین آن ها زیاد باشد. یعنی اینکه هیچ گونه فضای رقابتی برای خود ایجاد نکنید.
4- فضای سالن زیبایی باید حس آرامش را برای کلیه پرسنل و مشتریان فراهم آورد.

اقداماتی مثل(رنگ آمیزی زیبا متناسب با برند و لوگوی و تبلیغات سالن، نورپردازی زیبا ، اتاق انتظار با ظرفیت مناسب، دکوراسیون شیک و مدرن ،استفاده از رایحه های خوش بو و طبیعی، استفاده از موزیک ملایم ، داشتن صندلی و مبلمان راحت و زیبا ، قراردادن تصاویر زیبا و قرار دادن مطالب آموزشی و انگیزشی در دسترس افراد و…)می تواند این حس مثبت را به مشتریان القا کند.

 

5-  محیطی برای کودکان هم در نظر داشته باشید!

قرار دادن وسایل سرگرم کننده برای کودکان و اتاقی طراحی شده برای کودکان می تواند فوق العاده در افزایش درآمد و تبلیغات شما تاثیرگذار باشد.

 

6-  داشتن مکان و فضایی برای نگهداری وسایل شخصی مراجعین

به مشتریان ثابت خود کمد و یا قفسه ای در اختیار قرار دهید تا ابزارهایی شخصی خودشان را (حوله، شانه ) در این کمد ها قرار دهند و حس مثبت مشتریان نسبت به سالن را در آن ها به وجود بیاورید.

7-  خدمات شما مجزا و در اتاق مخصوص انجام شود.

هر خدماتی که شما ارائه می دهید نباید جلوی دید مراجعه کنندگان و یا افرادی که از خدمات دیگر استفاده می کنند قرار داشته باشد.اگر اتاق های شما محدود است با ایجاد حصار هایی این فضای مجزا را ایجاد کنید.

8-  نظافت و بهداشت سالن

حتما بعد از هر خدمات نظافت و بهداشت را انجام و سپس به مشتری بعدی خدمات ارائه نمایید.

 

اشتباه بزرگی که بسیاری از آرایشگران انجام می دهند این است که بعداز اینکه به چند مشتری خدمات ارائه کردند، سپس به بحث نظافت و بهداشت سالن می پردازند در حالیکه اگر قبل از هر مشتری این کار انجام شود تاثیر عالی ای در دید مشتری نسبت به ما و مجموعه ما خواهد گذاشت.

 حتما مقاله شرایط مکان سالن زیبایی را مطالعه کنید.

 

تبلیغات و بازاریابی سالن زیبایی

 

در زیر به چند مورد از ایده های نو برای تبلیغ آرایشگاه زنانه وسالن زیبایی اشاره شده است.

1-   داشتن وب سایت

2-  ارائه خدمات رایگان – مثلاً در کار خدمت رنگ مو، خدمت ماسک مو رایگان

3-  تبلیغات شبکه های مجازی

4-  تهیه بروشور ها ،کتابچه ها،فیلم و عکس و انتشار آن

5-   تهیه لوگوی مناسب و نام مناسب و شعار تبلیغاتی مناسب برای سالن زیبایی

6-  اهمیت به رنگ در تبلیغات (خاص و تک بودن)

7-   اهمیت به کارت ویزیت سالن زیبایی و طراحی حرفه ای آن

 

 

احتمالا مقاله چگونه برای آرایشگاه تبلیغ کنیم هم بدردتان بخورد!

 

شما می توانید با تماس با مجموعه راهمند از پیشنهاد ها و خدمات VIp ما برای مدیریت سالن زیبایی و آرایشگاه خود و جذب مشتری بیشتر به سالن خود مطلع شوید.

برخی از خدمات ما:

 

 پیشنهاد ۱: آموزش حضوری (در محل کار شما و مجموئه ما _ تمام نقاط کشور) >>> همین حالا تماس بگیرید!

جذب مشتری در سالن زیبایی

پیشنهاد 2 :آموزش غیرحضوری (بسته آموزشی) >>> برای اطلاعات بیشتر، روی تصویر پایین کلیک کنید.

 منشی -مسئول دفتر

آموزش تشریفات و آداب معاشرت

 

نویسنده:حسین شیردل

منبع: وب سایت راهمند